Pod latarnią jednak najjaśniej :)

 ...czyli kolejna część poszukiwań dobrej miejscówki na fotografowanie Elektrowni Jaworzno.

Ile to ja czasu spędziłem w Google Maps i Geoportalu(ps.) na szukaniu dobrego miejsca, z którego mogło być widać w całej okazałości E.J. II i E.J. III - okolice Góry Grodzisko i miejsce na schodach przy S1 blisko węzła Brzęczkowice i niedaleko imielińskiego kamieniołomu to wszystko dawało nawet niezłe fotograficzne rezultaty, ale najdokładniej elektrownie można było obejrzeć całkiem z bliska...dosłownie.

Wystarczy mieć wolne popołudnie i wieczór, jakiś środek transportu, oczywiście aparat i odrobinę szczęścia z pogodą. Zbierałem szczękę z podłogi robiąc ostatnie zdjęcie, które niestety nie oddaje tego, co można było zobaczyć tam, na miejscu. (↓↓Galeria różnych punktów widzenia E.J.↓↓)


ps. wiecie, że w Geoportalu, w numerycznym modelu terenu można sprawdzić zasięg widoczności z dowolnego punktu na mapie? 

Wywiad terenowy - Rybnik, Rydułtowy.

Korzystając z okazji, że rodzinka jeszcze na wakacjach na wsi...... to się wreszcie zebrałem i ruszyłem w tournee "w cieniu Szarloty", taka objazdówka krajoznawcza przed planowanym już jakiś czas wejściem na Szarlotę o wschodzie słońca ;), a Szarlota to hałda, najwyższa sztuczna góra w Europie!

Dokładnie zaplanowana wycieczka obejmowała przystanek przy Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku,


 później wejście na hałdę "wrzos", z której podejrzewałem fajny widok na Szarlotę i tak też było:


potem krótkie spojrzenie na szyb Leon IV z Szarlotą w tle (naprawdę krótkie, KOMARY żarły, jak wściekłe), bardzo mnie urzekł w czasie jazdy ten kadr, więc po hamulcach i pstryk (nie dosłownie):


Następnie zrobiło się ciemno, kurczę, trochę za późno wyjechałem z domu, a mam kawałek, będzie ok 60km jazdy. Terenu od trony wschodniej Szarloty niestety już nie udało mi się zbadać. No nic, jedziem dalej ;)

Jak już byłem w tamtych stronach nie mogłem pominąć w miarę pobliskiego zalewu w Rybniku z Elektrownią w tle. Nocny widok robi wrażenie, a chłodnie kominowe z bliska też niczego sobie.


Wszystkie zdjęcia z tej eskapady znajdziecie tu--->Galeria